pldaenfrdeuk


 wtorek 17 września 2019r.   imieniny: Ariadna, Franciszek, Justyna

Reklama

A A A
barlinek

27 stycznia w siedzibie Barlineckiego Klubu Krótkofalowców, przy ul. Podwale 9, odbyło się coroczne zebranie członków i sympatyków Klubu, przybyłych z Barlinka, jak i członków zamiejscowych z m.in. Gorzowa, Szczecina, Choszczna, Pakości i Zwierzynia.

Celem spotkania było omówienie wyników sportowych i dokonań Klubu w minionym roku oraz ustalenie planu pracy i wytyczenie kierunku działań na rok bieżący. W zebraniu uczestniczyło siedemnaście osób, włączając się aktywnie w dyskusję. W ubiegłym roku przeprowadziliśmy 7960 łączności, w tym z kilkoma nowymi krajami.

REKLAMA

Zdobyliśmy kilka dyplomów i uczestniczyliśmy w dziesięciu międzynarodowych zawodach krótkofalarskich, osiągając następujące rezultaty wśród polskich stacji klubowych:
I miejsce w zawodach Dni Aktywności SP1
I miejsce w zawodach WAE CW
II miejsce w zawodach ARRL CW
III miejsce w zawodach RDXC
V miejsce w zawodach WPX SSB

Ze środków własnych zakupiono fabryczny zasilacz KENWOOD PS-53, dwa segmenty aluminiowego masztu kratownicowego oraz wykonano uchylną podstawę do masztu.

W trakcie dyskusji poruszono wiele problemów z jakimi boryka się Klub ale najważniejsze okazały się kwestie związane ze szkoleniem młodzieży i kwestie sprzętowe.

Jak w dobie internetu, mediów społecznościowych, komunikatorów, zachęcić młodzież do poświęcenia swojej uwagi na tradycyjną łączność radiową, na dotarcie ze swoim sygnałem do każdego zakątka kuli ziemskiej i do odbycia swego rodzaju krótkiej wycieczki do ciekawych miejsc? Wiele czasu poświęcono zagadnieniu poprawy zasięgu i jakości naszego sygnału, w szczególności na dolnych pasmach tj. 1,8 MHz, 3,5MHz i 7 MHz. Na zakończenie zebrania przyjęto plan pracy radiostacji klubowej w zawodach międzynarodowych oraz ustalono plan realizacji zadań inwestycyjnych, naprawczych i konserwacyjnych.

Stanisław Smoleń SP1IVL

 

Komentarze  

0 # Guest 2018-02-09 15:23
Gratulacje koledzy !!! 73
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież