pldaenfrdeuk


 wtorek 17 września 2019r.   imieniny: Ariadna, Franciszek, Justyna

Reklama

A A A
barlinek

W połowie lipca w Pszczelniku, odbył się VI Zlot Krótkofalowców "Pszczelnik 2018". Spotkanie to jest nie tylko promocją powiatu myśliborskiego ale również upamiętnieniem litewskich lotników Steponasa Dariusa i Stasysa Girenasa, którzy 15 lipca 1933 roku samolotem "Lituanica" wylecieli z Nowego Jorku do Kowna.

Pokonali Atlantyk, ale do Kowna nie dolecieli. Zginęli w katastrofie samolotu w pszczelnickim lesie obok Myśliborza. Podczas tegorocznego zlotu nie zabrakło licznych konkursów w tym m.in. zawodów w odbiorze szybkiej telegrafii, „Łowów na lisa” czyli w poszukiwaniu lisa, który nadawał w paśmie 80 metrów. Strażacy z PSP w Myśliborzu demonstrowali sposoby udzielania pomocy przedmedycznej, a następnie stanęli w szranki z krótkofalowcami w konkurencji przeciągania liny.

 

REKLAMA

Nie zabrakło wspólnego ogniska i biesiady przy dźwiękach gitary. Ważną częścią VI Zlotu Krótkofalowców „Pszczelnik 2018” było wręczenie odznaczeń i wyróżnień. Miło nam Państwa poinformować, iż Złotą Odznaką Polskiego Związku Krótkofalowców, został wyróżniony Stanisław Smoleń z Barlineckiego Klubu Krótkofalowców. Serdecznie gratulujemy!

monikary

 

barlinek

Foto: SP1TMN

 

Komentarze  

0 # Guest 2018-08-24 15:09
Stanisław SP1IVL otrzymał Złotą Odznakę Honorową Polskiego Związku Krótkofalowców.

Raz jeszcze gratuluję i Stasiu tak trzymać .

Janusz SP1TMN
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2018-08-04 10:39
Gratulacje dla Pana Stanisława !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Wszystkiego dobrego!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież