pldaenfrdeuk


 wtorek 17 września 2019r.   imieniny: Ariadna, Franciszek, Justyna

Reklama

A A A
Image
40-lecie Klubu Krótkofalowców
10 stycznia 1975 roku powstała jedna z najaktywniejszych w Polsce stacji krótkofalarskich - SP1KRF. Na początku praca klubu opierała się wyłącznie na sprzęcie własnej produkcji, ale to nie przeszkadzało w łącznościach, także tych w sytuacjach kryzysowych i wyjazdach za zawody.

  

Dzisiaj wykorzystywane są najnowsze zdobycze techniki, choć jak podkreślają sami krótkofalowcy, internet nie zastąpi tradycyjnego radia i możliwości porozmawiania z kimś po drugiej stronie globu. Od samego początku, nieprzerwalnie do dziś dnia Prezesem SP1KRF jest Stanisław Smoleń. 13 czerwca w kawiarni artystycznej BOK, odbyła się uroczystość obchodów 40-lecia Barlineckiego Klubu Krótkofalowców. Wzięli w niej udział krótkofalowcy nie tylko z Barlinka, ale również m.in. zaproszeni goście z zaprzyjaźnionych klubów, członkowie zarządu Zachodniopomorskiego i Polskiego Związku Krótkofalowców, sponsorzy klubu, Dyrektor BOK Brygida Liśkiewicz oraz Burmistrz Dariusz Zieliński.

REKLAMA

Spotkanie otworzył koncert w wykonaniu Studia Piosenki ECS, po który głos zabrał Stanisław Smoleń i zaproszeni goście. Były podziękowania, dyplomy, prezenty, kwiaty a przede wszystkim słowa uznania. Te ostatnie skierowane w szczególności do Prezesa Stanisława Smolenia, który przez 40 lat dba o to, aby o klubie z Barlinka słyszano na całym świecie. Przez ostatnie lata klub wzbogacił się o nowe radio, nowe anteny, kilka tysięcy wydrukowanych kart QSL, co nie byłoby możliwe bez sponsorów. Im tego dnia również podziękowano, wręczając symboliczne dyplomy. Dla przybyłych na uroczystość gości przygotowano bufet kawowy z domowym ciastem oraz pieczone kiełbaski z grilla. monikary 

 

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież