czwartek 16 sierpnia 2018r.   imieniny: Alfons, Alfonsyna, Ambroży

Reklama

barlinek

04 sierpnia w Europejskim Centrum Spotkań, odbył się festyn rodzinny „Wakacje z OSP”, przygotowany przez Letnie Wieczory Filmowe, OSP Pełczyce, OSP Barlinek oraz WOPR Pełczyce. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla najmłodszych ale i ci nieco starsi przyglądali się działaniom strażaków z niemniejszą uwagą.

Jednym z najbardziej widowiskowych punktów programu, była symulacja zderzenia czołowego i wyciąganie z samochodu zakleszczonego kierowcy. Strażacy przy użyciu sprzętu hydraulicznego odcinali drzwi i dach auta a następnie wydobyli poszkodowanego na specjalną deskę, by później podjąć działania ratujące jego życie. Po tych czynnościach, samochód został całkowicie zalany specjalną pianą gaśniczą.

 

REKLAMA

Udzielania pierwszej pomocy w przypadku m.in. zadławienia się, uczyli ratownicy z WOPR Pełczyce. Nie zabrakło konkursów z drobnymi nagrodami, każde dziecko mogło od środka obejrzeć wozy strażackie a także przymierzyć kompletny strój strażaka włącznie z aparatem oddechowym. Słodkie niespodzianki rozdawał Speedek, czyli niebieski struś z firmy Echo, pracownicy Letnich Wieczorów Filmowcy częstowali lodami i balonami a strażacy przygotowali specjalną kurtynę wodną, która w tak upalny dzień dawała prawdziwe ukojenie.

Za naszym pośrednictwem, organizatorzy BOK – Letnie Wieczory Filmowe, serdecznie dziękują za współorganizację festynu – strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pełczycach, Miejsko – Gminnemu Komendantowi OSP Mariuszowi Kuźlowi i druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku, ratownikom z WOPR Pełczyce, firmie O.K. Serwis za dostarczenie wraku oraz Echo za przybycie maskotki.

monikary

 

Komentarze  

0 #13 Guest 2018-08-07 19:40
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Ale jak robicie letnie wieczory filmowe na leżakach to ma być na leżakach i pod chmurką A nie w pomieszczeniu przy 35 stopniach bez klimatyzacji. I najlepsze jest to że dzieciom zapewniają takie warunki. Ostatnio zresztą na bajce Minionki tak było. Stary wytrzyma, ale dziecko? Temat do przemyśleń na za rok. Bo pomysł z tymi wieczorami filmowymi ok.


Ciekawe wiec jak o 18.00 maja wyświetlać bajkę skoro na zewnątrz słońce. Temat do przemyślenia....


To zapewnijcie klimatyzację w takim razie....
Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 #12 Guest 2018-08-07 15:09
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Gdzie tu widać OSP Barlinek co pianę dalij na koniec pokazu ratownictwa technicznego dziwi mnie to że inna jednostka z poza gminy pokazuję co potrafi a druhowie z Barlinka stoją i się patrzą z tej straży z Barlinka już nic nie zostało dziwni mnie też jedno i to pytanie do OSP Barlinek nie mieliście ludzi do wyjazdu bo nie było chętnych ogłośliście nabór i co znaleśli się ludzie do działań bez Badań i szkoleń czy może działa 5 druhów którzy chcą jedzić do akcji a nie prowadzić wojeniki

ludzie są wszyscy ze szkoleniami nikt nie jeździ bez szkoleń co do reszty to masz ze sobą duży problem .. najlepiej zgłosić się do specjalisty póki jest co ratować

Zadałem kilka prostych pytań chyba nie potrafisz czytać ze zrozumieniem nie tak dawno nazekaloscie na brak chętnych ludzi do wyjazdu później był nabor u was więc moje pytanie skąd są ci ludzie czy są to strażacy którzy uczestniczyli w akcjach wcześniej czy to ludzie z naboru bo jak z.naboru to raczej szkoleń nie mają a i co do specjalisty wybochy agresji się leczy bo jeśli nie potrafisz odpowiadać na pytania racjonalnie tylko się unosisz i atakujesz pytajocego to ty powinieneś się zgłosić do specjalisty psycholog lub do grupy ludzi walczących z wybuchami agresji i nie powinieneś uczestniczyć w akcjach jesli jesteś strazakiem jeśli to jak ktoś
Cie zdenrwoje to możesz go nawet pogrysc

skoro tak bardzo interesuje cię fakt czy ktoś ma szkolenia czy nie to zapytaj u źródła czy ludzie z naboru nie mają szkoleń ? a co każdy nowy kto przychodzi to tego nie ma ? szkolenia mogły być robione wcześniej ... zresztą kto ci się będzie tłumaczył zajmij się sobą a nie jak lis szukasz tematów ...

nie wszyscy z nas chcieli strajkować, są tacy którzy chcą jeździć
Cytować | Zgłoś administratorowi
-6 #11 Guest 2018-08-07 07:02
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Gdzie tu widać OSP Barlinek co pianę dalij na koniec pokazu ratownictwa technicznego dziwi mnie to że inna jednostka z poza gminy pokazuję co potrafi a druhowie z Barlinka stoją i się patrzą z tej straży z Barlinka już nic nie zostało dziwni mnie też jedno i to pytanie do OSP Barlinek nie mieliście ludzi do wyjazdu bo nie było chętnych ogłośliście nabór i co znaleśli się ludzie do działań bez Badań i szkoleń czy może działa 5 druhów którzy chcą jedzić do akcji a nie prowadzić wojeniki

ludzie są wszyscy ze szkoleniami nikt nie jeździ bez szkoleń co do reszty to masz ze sobą duży problem .. najlepiej zgłosić się do specjalisty póki jest co ratować

Zadałem kilka prostych pytań chyba nie potrafisz czytać ze zrozumieniem nie tak dawno nazekaloscie na brak chętnych ludzi do wyjazdu później był nabor u was więc moje pytanie skąd są ci ludzie czy są to strażacy którzy uczestniczyli w akcjach wcześniej czy to ludzie z naboru bo jak z.naboru to raczej szkoleń nie mają a i co do specjalisty wybochy agresji się leczy bo jeśli nie potrafisz odpowiadać na pytania racjonalnie tylko się unosisz i atakujesz pytajocego to ty powinieneś się zgłosić do specjalisty psycholog lub do grupy ludzi walczących z wybuchami agresji i nie powinieneś uczestniczyć w akcjach jesli jesteś strazakiem jeśli to jak ktoś
Cie zdenrwoje to możesz go nawet pogrysc

skoro tak bardzo interesuje cię fakt czy ktoś ma szkolenia czy nie to zapytaj u źródła czy ludzie z naboru nie mają szkoleń ? a co każdy nowy kto przychodzi to tego nie ma ? szkolenia mogły być robione wcześniej ... zresztą kto ci się będzie tłumaczył zajmij się sobą a nie jak lis szukasz tematów ...
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #10 Guest 2018-08-06 18:31
Cytuję Guest:
Ale jak robicie letnie wieczory filmowe na leżakach to ma być na leżakach i pod chmurką A nie w pomieszczeniu przy 35 stopniach bez klimatyzacji. I najlepsze jest to że dzieciom zapewniają takie warunki. Ostatnio zresztą na bajce Minionki tak było. Stary wytrzyma, ale dziecko? Temat do przemyśleń na za rok. Bo pomysł z tymi wieczorami filmowymi ok.


Ciekawe wiec jak o 18.00 maja wyświetlać bajkę skoro na zewnątrz słońce. Temat do przemyślenia....
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #9 Guest 2018-08-06 18:18
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Gdzie tu widać OSP Barlinek co pianę dalij na koniec pokazu ratownictwa technicznego dziwi mnie to że inna jednostka z poza gminy pokazuję co potrafi a druhowie z Barlinka stoją i się patrzą z tej straży z Barlinka już nic nie zostało dziwni mnie też jedno i to pytanie do OSP Barlinek nie mieliście ludzi do wyjazdu bo nie było chętnych ogłośliście nabór i co znaleśli się ludzie do działań bez Badań i szkoleń czy może działa 5 druhów którzy chcą jedzić do akcji a nie prowadzić wojeniki

ludzie są wszyscy ze szkoleniami nikt nie jeździ bez szkoleń co do reszty to masz ze sobą duży problem .. najlepiej zgłosić się do specjalisty póki jest co ratować

Zadałem kilka prostych pytań chyba nie potrafisz czytać ze zrozumieniem nie tak dawno nazekaloscie na brak chętnych ludzi do wyjazdu później był nabor u was więc moje pytanie skąd są ci ludzie czy są to strażacy którzy uczestniczyli w akcjach wcześniej czy to ludzie z naboru bo jak z.naboru to raczej szkoleń nie mają a i co do specjalisty wybochy agresji się leczy bo jeśli nie potrafisz odpowiadać na pytania racjonalnie tylko się unosisz i atakujesz pytajocego to ty powinieneś się zgłosić do specjalisty psycholog lub do grupy ludzi walczących z wybuchami agresji i nie powinieneś uczestniczyć w akcjach jesli jesteś strazakiem jeśli to jak ktoś
Cie zdenrwoje to możesz go nawet pogrysc
Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 #8 Guest 2018-08-06 16:54
Ale jak robicie letnie wieczory filmowe na leżakach to ma być na leżakach i pod chmurką A nie w pomieszczeniu przy 35 stopniach bez klimatyzacji. I najlepsze jest to że dzieciom zapewniają takie warunki. Ostatnio zresztą na bajce Minionki tak było. Stary wytrzyma, ale dziecko? Temat do przemyśleń na za rok. Bo pomysł z tymi wieczorami filmowymi ok.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #7 Guest 2018-08-06 14:55
Letnie wieczory filmowe obrastają fajnymi wydarzeniami. Gratulacje i szacunek dla pomysłodawców i organizatorów.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 #6 Guest 2018-08-06 13:19
Cytuję Guest:
Gdzie tu widać OSP Barlinek co pianę dalij na koniec pokazu ratownictwa technicznego dziwi mnie to że inna jednostka z poza gminy pokazuję co potrafi a druhowie z Barlinka stoją i się patrzą z tej straży z Barlinka już nic nie zostało dziwni mnie też jedno i to pytanie do OSP Barlinek nie mieliście ludzi do wyjazdu bo nie było chętnych ogłośliście nabór i co znaleśli się ludzie do działań bez Badań i szkoleń czy może działa 5 druhów którzy chcą jedzić do akcji a nie prowadzić wojeniki

ludzie są wszyscy ze szkoleniami nikt nie jeździ bez szkoleń co do reszty to masz ze sobą duży problem .. najlepiej zgłosić się do specjalisty póki jest co ratować
Cytować | Zgłoś administratorowi