pldaenfrdeuk


 wtorek 17 września 2019r.   imieniny: Ariadna, Franciszek, Justyna

Reklama

A A A

Barlinecki Klub Krótkofalowców SP1KRF, którego prezesem jest Stanisław Smoleń, w przyszłym roku obchodzić będzie 45-lecie istnienia. Klub jest nie tylko jednym z najważniejszych elementów systemu wczesnego ostrzegania ale również promuje Barlinek na całym świecie.

barlinek

W dniach 18-19 sierpnia na całym świecie odbywały się „Dni latarniane”, które na ten jeden weekend, zrzeszają krótkofalowców z całego świata i promują latarnie morskie rozlokowane w różnych szerokościach geograficznych. W Polsce, uruchomiona została latarnia morska w Świnoujściu, z której krótkofalowcy wykonali ponad trzysta łączności.

barlinek

W połowie lipca w Pszczelniku, odbył się VI Zlot Krótkofalowców "Pszczelnik 2018". Spotkanie to jest nie tylko promocją powiatu myśliborskiego ale również upamiętnieniem litewskich lotników Steponasa Dariusa i Stasysa Girenasa, którzy 15 lipca 1933 roku samolotem "Lituanica" wylecieli z Nowego Jorku do Kowna.

barlinek

27 stycznia w siedzibie Barlineckiego Klubu Krótkofalowców, przy ul. Podwale 9, odbyło się coroczne zebranie członków i sympatyków Klubu, przybyłych z Barlinka, jak i członków zamiejscowych z m.in. Gorzowa, Szczecina, Choszczna, Pakości i Zwierzynia.

barlinek

Pod koniec stycznia w Szczecinie, odbyło się zebranie sprawozdawcze okręgu zachodniopomorskiego Polskiego Związku Krótkofalowców. Wzięli w nim udział członkowie klubów z naszego województwa, w tym przedstawiciele Barlineckiego Klubu Krótkofalowców SP1KRF z jego prezesem Stanisławem Smoleniem.

Image
40-lecie Klubu Krótkofalowców
10 stycznia 1975 roku powstała jedna z najaktywniejszych w Polsce stacji krótkofalarskich - SP1KRF. Na początku praca klubu opierała się wyłącznie na sprzęcie własnej produkcji, ale to nie przeszkadzało w łącznościach, także tych w sytuacjach kryzysowych i wyjazdach za zawody.