pldaenfrdeuk

 czwartek 20 czerwca 2019r.   imieniny: Bogna, Bogumiła, Bożena

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

W ponad 750 miejscowościach w Polsce oraz 22 poza jej granicami, na ulice miast wyszły Orszaki Trzech Króli. Święto Objawienia Pańskiego jest jednym z najważniejszych świąt ustanowionych w kościele katolickim i jest ono wspomnieniem opisanego w Ewangelii św. Mateusza, hołdu złożonego Dzieciątku Jezus przez Trzech Mędrców ze Wschodu.

Od 2011 roku dzień 6 stycznia, jest też dniem wolnym od pracy. Tradycyjnie już, księża z parafii pw. NSNMP w Barlinku, zorganizowali Orszak Trzech Króli, który ulicami Gorzowską oraz Niepodległości, poprowadzili Kacper, Melchior i Baltazar.

REKLAMA

Przemarsz zakończył się w kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, gdzie odprawiona została Msza św., po której nagrodzono dzieci, które przebrały się w najlepsze stroje królewskie. O bezpieczeństwo osób biorących udział w Orszaku, dbali policjanci z Komisariatu Policji w Barlinku.

monikary

 

 

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież