pldaenfrdeuk


 niedziela 25 sierpnia 2019r.   imieniny: Gaudencjusz, Grzegorz, Ludwik

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)

Kilka tygodni temu, po raz kolejny doszło do wypadku na przejściu dla pieszych w pobliżu Rynku. Schodzącą już z pasów pieszą potrącił samochód. To i wiele podobnych zdarzeń sprawiło, że temat bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych pojawił się na ostatniej sesji Rady Miejskiej.

Radny Rafał Szczepaniak rozpoczął swoje wystąpienie od prezentacji multimedialnej, która przedstawiała aktywne przejście dla pieszych przez jezdnię, tzw. kocie oczy. Światła pulsujące przy asfalcie włączały się w momencie, kiedy piesi pojawiali się w pobliżu przejścia. Według radnego powinno się bardziej doświetlić przejścia zarówno pionowo, jak i poziomo. Efektem będzie poprawa bezpieczeństwa w tym rejonie miasta. 

REKLAMA

Z nieco inną propozycją wystąpił radny Jerzy Symela. Według niego w tym miejscu, ale także i innych przejściach dla pieszych powinno się zainstalować znaki nie tylko informujące o "zebrze", ale także ostrzegające pulsującym światłem żółtym w momencie, jak pieszy będzie przed i na przejściu. Światła takie byłyby z daleka widoczne dla kierowców.

js

 

 

Komentarze  

0 # Guest 2019-02-13 08:20
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję Marceli:
[...] czyż nie mości 6?


......Wróżyłeś krótki żywot szlakowi przygody i co? Nic się z nim nie dzieje złego.


do : raz 6 a innym razem 15 - sam nie wiesz co piszesz. A może w to też wierzysz?

Pod wieloma artykułami prowadzę dyskusję z samym Marcelim. Proszę mi tutaj jej nie zakłócać. Dziękuję :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2019-02-12 13:08
Cytuję Guest:
oświetlenie pasów nic nie pomoże, jeśli chodzi o pieszego, jeżdżę po Barlinku kilkanaście razy dziennie i notorycznie ludzie wyskakują pod koła z chodnika, to samo tyczy się rowerzystów, którzy dosłownie "fruwają" z chodnika na jezdnię i odwrotnie.

W punkt! Chodzą jak ***. Nic nie zapowiada, żeby ktoś zamierzał wejść na pasy, a tu nagle obracają się i bez zastanowienia wchodzą. Czasami zawału można dostać!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 # Guest 2019-02-10 16:25
Cytuję Guest:
Cytuję Marceli:
[...] czyż nie mości 6?


......Wróżyłeś krótki żywot szlakowi przygody i co? Nic się z nim nie dzieje złego.


do : raz 6 a innym razem 15 - sam nie wiesz co piszesz. A może w to też wierzysz?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-6 # Guest 2019-02-10 12:49
Cytuję Marceli:
[...] czyż nie mości 6?


Akurat potrąceń pieszych w Barlinku nie ma wcale dużo. Znajdź mi miejsce, w którym uda Ci się rozpędzić auto. No chyba, że nocą. Ale te wieczorne potrącenia, to już głównie z winy przechodniów, a nie kierowców. Z resztą żadne Twoje przewidywania się nie sprawdziły. Wróżyłeś krótki żywot szlakowi przygody i co? Nic się z nim nie dzieje złego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-02-10 00:54
Proponuję pomyśleć o ulicy gorzowskiej, brak przejścia do Brico stwarza duże zagrożenie dla pieszych, może by tak zwolnić jeszcze kierowców którzy lecą z góry "ile fabryka dała"-proponuję światła takie jak w Kłodawie, które jest idealnym rozwiązaniem na zwolnienia prędkości jazdy kierowców z ciężką nogą.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2019-02-09 12:56
A co z przejściem w krzynce i z chodnikiem na przystanek w którym brak zadaszenia przed deszczem
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Marceli 2019-02-09 12:53
do anonima nr 6, któremu wydaję się, ze może mnie tykać dla samego tykania.
Za czasów mojej młodości na dzisiejszym Rynku kury wygrzebywały ziarna owsa, pogubione przez stacjonujące tam gniade rumaki dragonów Jego Cesarskiej Mości.... A tak na poważnie, cieszę się jak źrebak na wiosnę, że ktoś dostrzega konieczność zastosowania innych środków technicznych niż stara lampa naftowa nad gankiem leśniczówki. Sądzę, mam nadzieję, że nie będzie problemu z wytypowaniem miejsc szczególnie niebezpiecznych dla pieszych i że stopniowo będą uzupełniane w lampy, doświetlenia, migające ostrzegawcze, świecące diody itp. Zycie ludzkie bezcenne, niezależnie od daty urodzenia, czyż nie mości 6?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2019-02-09 12:53
Sygnalizator na dotyk zapali się czerwone światło i z głowy auto musi się zatrzymać
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2019-02-09 09:52
Przejścia przejściami ale plagą jest przechodzenie między nimi. Nie jeden raz widziałem nawet matki z małymi dziećmi przechodzące w ten sposób. Później jest płacz, bo auto potrącił dzieciaka a same uczą takiego zachowania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2019-02-09 08:58
Sygnalizator ,świetlny . Światła takie jak kiedyś były .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2019-02-09 08:09
Wszysko co poprawi bezpieczeństwo jest wazne i tu należy się pochwała dla Radnego który nie tylko „siedzi” a i i działa ,brawo Panie Rafale !.
A co do przejść to fakt ani namalowanych pasów ani oswietlenia tez nie ma , a tych co uważają ze są nieśmiertelni i wchodzą pod pojazd bo maja pierwszeństwo tez nie mało
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-02-09 06:44
Daleko nie trzeba szukać. Wjazd do Pełczyc, za stacją paliw - świetnie doświetlone przejście. 2 lampy LED i po sprawie. Tzw "kocie oczy" czy inne pomarańczowe światła mało pomogą - i bez nich każdy wie, że tam jest przejście. Problem w tym, że słabo widać na nim więc tylko dobrze doświetlić.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 # Guest 2019-02-08 23:55
Cytuję Marceli:
nie wierzę - stała się jasność. Tyle lat gadania i wreszcie...zrozumieli

Wyprzedziłeś mnie z komentarzem, który miał Ciebie wzywać do dyskusji. Za czasów Twojej młodości tyle aut nie jeździło po Barlinku, wiec było bezpieczniej niz jest teraz.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # TBM58 2019-02-08 23:19
Cytuję Marceli:
nie wierzę - stała się jasność. Tyle lat gadania i wreszcie...zrozumieli

Nie Bądż taki pewny.Czasu trzeba.Od roku trąbię o suchych drzewach przed rondem obok stacji Dall i nic .Czasu trzeba. Albo nieszczęscia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Marceli 2019-02-08 21:08
nie wierzę - stała się jasność. Tyle lat gadania i wreszcie...zrozumieli
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Guest 2019-02-08 18:52
lampa ma świecić na przejście a nie jak jest u nas między nimi najlepiej jak jest w wielu miastach nad przejściem lampy ledy ala /świetlówki/ na całej długości przejścia tak jest w wielu miastach w Polsce np Dzierżoniów
ponad to nasz powiat ma tak że co krzyżówka to przejście od ul pełczyckiej 18 przejść do ul gorzowskiej około 1500 m średnio co 100 m a w okolicach centrum od GS do cmentarza 11 to jest o kilka za dużo gdzie ekologia ile czadu proszę nie wmawiać że będzie większa prędkość u nas wielu pieszych chodzi jak to oni są panami a kierowcy muszą stanąć tylko pieszy stanie kilka centymetrów a kierowca potrzebuje kilku kilkunastu metrów proszę wszystkich o rozwagę a rada niech przejedzie się kilkunastoletnim samochodem w pochmurno deszczowy wieczór i se sami oceńcie gdzie i co trzeba zmienić ja doświadczyłem na jednym z tych przejść wypadku i nikomu go nie życzę tego dlatego wręcz błagam zmieńcie oświetlenie i wszyscy więcej uwagi
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+26 # Guest 2019-02-08 18:18
oświetlenie pasów nic nie pomoże, jeśli chodzi o pieszego, jeżdżę po Barlinku kilkanaście razy dziennie i notorycznie ludzie wyskakują pod koła z chodnika, to samo tyczy się rowerzystów, którzy dosłownie "fruwają" z chodnika na jezdnię i odwrotnie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+24 # . 2019-02-08 17:03
Każde dodatkowe oznaczenie przejścia dla pieszych,jakie by,ono nie było poprawia bezpieczeństwo pieszych.Więc każda opcja jest dobra.Migające krokodylki są super.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi