sobota 27 kwietnia 2024r.   imieniny: Anastazy, Andrzej, Bożebor

W roku 2018 barlinecka drużyna nordic walking wystartowała w cyklu pucharowym pod nazwą Korona Zachodu, który był częścią składową Korony Polski, a która powstała z połączenia Grand Prix Zachodniopomorskiego i Korony Wielkopolski. Korona Zachodu, to starty na terenie województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego.

Nasi zawodnicy startując we wszystkich zawodach tego cyklu zdobyli łącznie 22 medale, a w klasyfikacji końcowej cyklu aż 9. W Mistrzostwach Polski zdobyli 7 medali w tym 3 tytuły Mistrza Polski oraz 2 v-ce Mistrza Polski. Konrad Więczkowski wywalczył prawo do startu w Mistrzostwach Europy, gdzie zajął 14 miejsce. Pani Teresa Oleszczuk startując indywidualnie w Mistrzostwach Świata odbywających się w Mosine, zdobyła tytuł Mistrza Świata na dystansie 21 km w swojej kategorii wiekowej i 4 miejsce w kategorii OPEN.

Korona, to nie tylko klasyfikacja indywidualna ale również „Rodzinna”, „Drużynowa”, „Na najaktywniejszych” i wiele innych. Jest nam szczególnie miło, ponieważ po podsumowaniu wszystkich punktów okazało się, że barlineccy kijkarze oprócz sukcesów indywidualnych, zdobyli drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.  Udało się nam wyprzedzić takie ekipy jak Szczecin, Piła i wiele innych większych ośrodków. Na sukces ten zapracowali wszyscy startujący pod szyldem „Barlinek to mnie rusza”.

Warto dodać, że wszyscy młodzi zawodnicy zaczynali swoją przygodę z nordic walking w Szkole Podstawowej nr 1 w Barlinku.

Podsumowując, rok 2018 trzeba przyznać, że był to bardzo udany, chociaż trudny sezon. Nie oszczędzały nas też niestety kontuzje i nie wszyscy mogli do końca walczyć o jak najlepsze lokaty ale atmosfera w zespole była na najwyższym poziomie. Co mamy nadzieją kontynuować w przyszłym roku.

Zadanie zostało zrealizowane ze środków Gminy Barlinek.