pldaenfrdeuk


 niedziela 20 października 2019r.   imieniny: Budzisława, Irena, Witalis

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (2)

W sobotę 14 września w Mostkowie, obchodzono święto plonów, zorganizowane przez sołtysa Romana Wilka oraz radę sołecką. W uroczystości wzięli udział m.in. przewodniczący RM Mariusz Maciejewski, radny RM Jacek Poleszczuk, radna powiatu myśliborskiego Danuta Patkowska, poseł na Sejm RP Artur Szałabawka oraz mieszkańcy sołectwa Mostkowo.

Dożynki wiejskie to tradycyjna msza św. w intencji rolników, podczas której dokonano poświęcenia wieńca dożynkowego. Tuż po nabożeństwie, które odbyło się  w tutejszym kościele parafialnym, odbyła się zabawa ludowa. Nie brakowało atrakcji dla najmłodszych – malowania twarzy, konkursów rysunkowych i sportowych oraz baniek mydlanych. Specjalnie dla mieszkańców wsi, przygotowano poczęstunek a w programie artystycznym wystąpił zespół Sonata.

REKLAMA

Za naszym pośrednictwem, sołtys Roman Wilk, serdecznie dziękuje za pomoc w organizacji święta - radzie sołeckiej, zespołowi Sonata pod kierownictwem Andrzeja Galbarczyka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Mostkowie Iwonie Galbarczyk wraz z pracownikami placówki, Zofii Zmarzlik – za pomoc w przygotowaniach animacji, paniom Janinie Milkowskiej, Zofii Zmarzlik, Marii Welbel i Krystynie Urbanowskiej za uplecenie wieńca dożynkowego, księdzu Andrzejowi Grochowskiemu za odprawienie mszy św. dziękczynnej za zebrane plony, strażakom z OSP w Mostkowie za wszelką pomoc, wszystkim mieszkańcom i gościom za obecność a także niezawodnym paniom za upieczenie ciast i sponsorom uroczystości, dzięki którym dzieci mogły spędzić czas na dmuchańcu.

monikary

Komentarze  

+3 # Guest 2019-09-17 16:53
Frekwencja prawie zerowa !
Z roku na rok coraz gorzej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2019-09-16 18:55
na dożynkach
wszyscy doskonale się bawią
więcej takich imprez nam potrzeba
BRAWO
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2019-09-16 09:16
super impreza dziękujemy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież